Teljesítményfokozás harcművészeknek - mit érdemes szedned és mit nem?

Teljesítményfokozás harcművészeknek - mit érdemes szedned és mit nem?

A harcművészetek, legyen az MMA, Brazil Jiu Jitsu, Muay Thai, Karate, vagy Taekwondo, kivétel nélkül fizikailag és szellemileg is megerőletető tevékenységek. Ha már elég régen űzöd a sportot, akkor lehet, hogy Te is megtapasztaltad azt, amikor a folyamatos fejlődés egy ponton megtorpan, úgy tűnik elérted a határaid, és a szokásos módon már nem tudsz tovább fejlődni.

Lehet hogy kritikusan nézel azokra, akik különféle kapszulákat szednek, vagy turmixokat isznak edzés előtt vagy után, és az is lehet hogy nem tartod sokra a gyúrós srácokat a nagyra növesztett izmaikkal. De annyiban hálás lehetsz nekik, hogy miattuk lett a táplálékkiegészítők piaca egy tudományosan megalapozott és komolyan vehető iparág, aminek a fejlesztéseiből Te is profitálhatsz, ha okos vagy.

Megfelelő táplálozással és regenerációs idővel kell kiegyensúlyoznod azt az igénybevételt, aminek a tested rendszeresen kiteszed, ahhoz hogy egyáltalán talpon maradhass. Ha nem így teszel, annak a teljesítmény romlása, sérülések és kiégés lesz a következménye. De ha mindent jól csinálsz, akkor is van egy momentum, amikor lelassul, aztán pedig megáll a fejlődésed, ilyenkor segíthetnek a megfelelő táplálékkiegészítők átlépni azon a bizonyos korláton.

Bemutatunk most neked három étrendkiegészítő típust, ami hasznos lehet számodra és három másikat is megemlítünk, amit messziről kerülj el. Vágjunk bele!

Pre-Workout, azaz edzés előtti formula

Miért használd? Segít fizikailag és szellemileg is felpörögni az edzésre. Nagyon fontos, hogy minőségi terméket válassz, komplex összetevőkkel, melyek nem csak feltüzelnek, hanem segítik a koncentrációt és késleltetik a kifáradást is. Érdemes olyan edzés előtti formulát választanod, amely elnyújtva fejti ki a hatását, ezért sem a magas cukortartalmú, sem a magas koffeintartalmú termékek nem alkalmasak a küzdősport edzésekhez.

Mikor használd? Nem mindegy az sem hogy mikor iszod, ha az edzéshez képest túl korán, akkor lehet hogy pont akkora megy ki a hatása amikor a legnagyobb szükséged lenne rá, ha pedig túl későn iszod, az edzés elején, akkor zavarni fog hogy lötyög a gyomrodban, ráadásul az edzés első felében alig fogod érezni a hatását. Még valami: ha koffeines a termék és este fogyasztod, számolj azzal hogy nehezítheti az elalvásod!

 ajánlja: gold-muscle.hu/amix-cellzoom-hardcore-activator-702?keyword=cellzoom

BCAA-k, azaz elágazó láncú aminosavak

Miért használd? A BCAA-t a szervezeted nem képes magának előállítani. Ebből logikusan következik, hogy étkezésekkor és táplálékkiegészítők formájában juttathatod be a szükséges mennyiséget. Minden sporttevékenység csökkenti a szervezet BCAA szintjét, harcművészetek esetében pedig ez fokozottan igaz.

Mikor használd? A BCAA egy igen sokrétűen használható táplálékkiegészítő, így igényeidnek megfelelően fogyaszthatod edzés előtt, alatt és után is.

 

 

Whey Protein, azaz tejsavó fehérje

Miért használd? A szervezet fehérjével táplálja az izmokat, hogy segítse azok regenerációját, így a nem elégséges fehérjebevitel az izmok gyengüléséhez, az izomtömeg csökkenéséhez és megnövekedett sérülésveszélyhez vezethet. Küzdősportolók esetében is elengedhetetlen a megfelelő minőségű és mennyiségű fehérje bevitele, és ha nem eszel meg minden étkezésnél egy tisztességes adag húst, akkor a fehérjét shake formájában könnyen pótolhatod.  A piacon számos, különböző fajta protein por található, számodra ideális elsősorban a tejsavófehérje lehet. A minőségi márkák tejsavófehérje termékei könnyen hasznosulnak a szervezetben és nem okoznak emésztési panaszokat.

Mikor használd? Fehérjét alapesetben naponta kétszer, edzést követő 1 órán belül, valamint az ellentétes napszakban két étkezés között érdemes fogyasztani. Emellett pihenőnapokon is fontos legalább egy, de lehetőség szerint inkább két adag elfogyasztása a nap folyamán.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Muscle Gold